Komedie Babovřesky 3 dotočena!

23. června 2014

V obci Záboří na jihu Čech padla 22. června 2014 v 0:11 hodin poslední klapka nově natáčené komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 3. Vzniká tak další z trilogií českého režiséra Zdeňka Trošky, v produkci Fénix Film s.r.o. producentek Dany Volákové a Michaely Flenerové.

Spokojenost byla na všech stranách a nyní se už diváci mohou těšit na dobu, kdy film vstoupí do kin.

Nyní budou práce na realizaci snímku Babovřesky 3 pokračovat ve střižně. „Čeká nás velmi precizní, „piplavá“ zdlouhavá práce, kdy musíme vybrat ty nejlepší záběry pro takzvaný hrubý střih, s kterým se pak pracuje pro finální podobu filmu. Pak samozřejmě přijde na řadu ozvučení, postsynchrony, ozvučení - hudba, kterou připravuje skladatel Karel Vágner. Bude ještě hodně práce, než se diváci budou moct jít na Babovřesky podívat do kina,“ říká režisér Zdeněk Troška, který je průběhem natáčení maximálně spokojen a velmi si ho pochvaluje.

„Bylo to jedním slovem ÚŽASNÉ!“ Byla to prostě jedna krásná pracovní dovolená. Úžasný štáb, herci, milí lidé, velmi vřelé přijetí všude. Skutečně jsem nesmírně spokojený. Stala se nám skvělá věc. Oproti loňskému roku, kdy nám při natáčení druhého dílu počasí nepřálo a potýkali jsme se s povodněmi, lijáky a tropickými vedry, jsme letos měli krásné počasí. Faktem je, že kdykoli jsme potřebovali hezké počasí, měli jsme ho. Někteří mne začali podezírat, že jsem si někde snad objednal počasí dopředu,“ prozrazuje s úsměvem Zdeněk Troška.

Jeho štáb strávil natáčením týden v Turecku a pak v jižních Čechách, a to od od 27. května. Točilo se výhradně v reálném prostředí. Žádný ateliér, žádný papundekl, vše pravé "JIHOČESKÉ“.

I taková bude právě nová komedie, která bude o intrikách, drbech a jednom velkém nedorozumění.

„Vše se podařilo, všichni byli skvělí, pohotoví, spolupráce byla opět velmi příjemná a jsem z toho trochu smutný, protože končíme. Přitom mi to přijde, že jsme začali teprve před týdnem, A tímto chci všem ze srdce poděkovat. Věřím, že se film bude líbit. Chci lidi pobavit, potěšit. Proto točím komedie, netočím horory a různé „hlubokomyslné“ ponory do duší lidí. Točím filmy pro diváky, nikoli pro kritiky. K čemu mi budou různí Čeští lvi a podobné „pseudoceny“, když budou prázdná kina. Nechci dělat filmy pro takzvané „kino osamělého diváka“. U našich filmů se lidé smějí, do kin se opakovaně vracejí a už nyní si osvojili řadu replik z obou předchozích dílů. Z lokací, kde jsme natáčeli, se stávají vyhledávaná turistická místa, což může samozřejmě velmi pomoct Jihočeskému kraji v jeho turistickém rozmachu. A proto také velmi rád točím v jižních Čechách, protože tady jsem DOMA,“ dodává režisér Troška.

Natáčení si užívali také všichni herci v čele s Veronikou Žilkovou, Pavlem Kikinčukem, Lucií Vondráčkovou, Janou Synkovou a její company, Janem Kuželkou, Radkem Zimou, Petrem Polákem, Pavlou Bečkovou, Lucií Bílou, Terezou Bebarovou, Tomášem Traplem.

"Velké díky patří reklamním partnerům, díky nimž můžeme Babovřesky 3 zrealizovat, ale i představitelů a obyvatelům obcí, kde jsme natáčeli. Vždy nám vyšli maximálně vstříc. Věříme, že komedie Babovřesky 3 skvěle naváže na dva předchozí díly a stane se tak další úspěšnou a populární trilogií Zdeňka Trošky,“ řekla producentka Dana Voláková.

Do českých kin by Babovřesky 3, pod nimiž je Troška podepsaný i jako scenárista, měly vstoupit 22. ledna 2015.