Rozhovor s Terezou Bebarovou o Babovřeskách 3

TEREZA BEBAROVÁ /role Nesmysl - manželka ministerského úředníka Dočistila

Promo rozhovor Babovřesky 3

Herečka Tereza Bebarová je známá především jako komediální herečka. V pokračování série Babovřesky Zdeňka Trošky hraje manželku ministerského úředníka Dodo Dočistila a všichni jí říkají "Nesmysl". Proč a jak se jí na Babovřeskách 3 spolupracovalo, prozradila v rozhovoru.

"Terezo, jak se stalo, že přišla nabídka od Zdeňka Trošky v komedii Babovřesky 3?"

"Zdeněk mi jednoho krásného dne zavolal, jestli bych si nechtěla zahrát postavu, které se říká Nesmysl, mluví se o ní už ve druhém díle a je to taková kožená namistrovaná dáma, trochu kreatura, se kterou se to v Babovřeskách tak trochu zvrhne. Nebudu samozřejmě prozrazovat jak…A já nabídku na natáčení přijala, protože mám Zdeňka moc ráda a taky mě baví komické role, kterých je jako šafránu."

"Jaká je Vaše role, manželky ministerského úředníka Dočistila?"

"Myslím, že když se má milá profesor, doktor Dobromila Dočistilová, kandidát věd, objeví na plátně, divák bude mít pocit, jako by ho píchla vosa." /smích/

"Proč má přezdívku "Nesmysl"?"

"Chudinka nemá zrovna moc smysl pro humor. Proto ten Nesmysl."

"Jak se Vám natáčelo se Zdeňkem Troškou a celým štábem…?"

"Natáčení se Zdeňkem a všemi ostatními bylo a vždycky je nesmírně příjemná záležitost. Moc jsem si to užila."

"Vy jste s ním už spolupracovala na komedii Doktor od Jezera hrochů. Bylo v něčem tohle natáčení jiné?"

"Jiné bylo akorát prostředí, tehdy se točilo v Praze a Africe a Babovřesky 3 jsou zasazené do prostředí jižních Čech."

"A spolupráce s ostatními kolegy - Veronikou Žilkovou, Pavlem Kikinčukem…?"

"S Veronikou jsme se alternovaly před patnácti lety v jednom představení a od té doby jsme se prakticky neviděly. Je to moc fajn člověk a je neuvěřitelné, jak stíhá točit film, uvádět pořad v rádiu i televizi, hrát v divadle, točit seriál a zároveň se starat o asi desetičlennou rodinu, o několik koček, psa a ovci. Setkání s Pavlem Kikinčukem bylo taky moc milé, i s Broňou Kotišem, který hrál mého manžela."

"Jak se Vám točilo v jižních Čechách?"

"Já jsem z Moravy a jižní Čechy neznám až tak dobře a můžu říct, že jsem se do nich zamilovala. Když jsem ráno před natáčením chodila běhat, tak jsem se tak kochala krajinou, že jsem několikrát málem spadla do rybníku." /smích/

"Vyřádila jste se v roli "dámy", o které Zdeněk Troška prohlašuje, že by ji nechtěl mít ani vycpanou?"

"Velmi! Začalo to už na kostýmní zkoušce, dva měsíce před začátkem natáčení, kdy jsme vymysleli její image. Tehdy jsem začala tušit, že to bude výzva."

"Nějaký zajímavý, veselý zážitek z natáčení Babovřesků 3?"

"Během natáčení jsme spolu s mou rodinou a celým štábem oslavili druhé narozeniny mé dcery. Myslím, že jsme si to všichni báječně užili a Klaudie si snad celé léto pouštěla na telefonu video, na kterém Zdeněk Troška zpívá "Happy birthday to you.."

"Už se těšíte na premiéru, co na Vás řekne rodina, přátelé, kolegové?"

"Jasně, že jsem zvědavá na výsledek a tajně doufám, že můj výkon zaujme i odbornou veřejnost a jistě mě nemine nominace na některou z cen Českého lva." /dlouhý smích/

"Co Vás kromě této komedie v současnosti zaměstnává?"

"Čeká mě moc hezká sezona v seriálu Ulice, kde hraju Světlanu Nyklovou, momentálně taky natáčím audioknihu Hunger games a na podzim ztvárním roli baronky Podhajské v seriálu ČT Četnické trampoty a v zimě budu zkoušet Chůvu v Romeovi a Julii v Divadle Na Vinohradech v režii Tomáše Töpfera."

"Jaké pro Vás bylo a je letošní léto?"

"Úžasné, milujeme Chorvatsko a jako každý rok jsme byli na našem oblíbeném místě a pozorovali tam delfíny."

"Nějaké plány pracovní či osobní do budoucna?"

"Já si jen přeji, abychom byli všichni zdraví, spokojení a měli se rádi."

René Kekely