Rozhovor s Tomášem Traplem o Babovřeskách 3

TOMÁŠ TRAPL /role farář Zbigniew Krapuščinski

PROMO rozhovor - BABOVŘESKY 3

Tomáše Trapla není třeba dlouho představovat. Hrál a hraje v mnoha muzikálech, věnuje se hudbě, ale letos si střihl roli nerudného faráře Zbigniewa Krapuščinckeho v komedii Zdeňka Trošky - BABOVŘESKY 3. Na co se mohou diváci v lednu, až film přijde do kin, těšit a jak se mu natáčelo?

"Tomáši, co Vám běželo hlavou, když jste od Zdeňka Trošky dostal nabídku na roli polského faráře do komedie Babovřesky 3."

"No, že se asi spletl. Myslel jsem si, že původně chtěl zavolat nějakýho herce a ne mě, kterej točí před kamerou velice sporadicky. Protože když začal mluvit o tom, že budu mluvit českou polštinou střiženou ostravským nářečím, a že budu trochu asketickej fanatik a ještě k tomu mít fóbii z pavouků, tak mě málem omejvali. Říkal, že jsem byl výbornej hrobník v muzikálu Hamlet, kterej režíroval, a že tedy musím zvládnout i faráře. A že mám hudební sluch, takže to zvládnu. Tak jsem si řekl, že když mě volá rovnou rejža osobně, a navíc je to bez konkurzu, tak do toho jdu."

"Jak se Vám se Zdeňkem a jeho štábem točilo?"

"Já si nemůžu stěžovat. Oni všichni herci okolo říkali, že je strašně hodnej, že na herce neřve atd. No tak neřval ani na mně. Panovala pohoda, klídek a přitom se vždycky stihlo to, co mělo."

"Jak se Vám líbilo v lokacích, kde Babovřesky 3 vznikaly?"

"Tak já jižní Čechy miluju. Jezdili jsme tam na prázdniny, když jsem byl malej. Je to tam nádherný. Ale překvapilo mě, kolik chalup je ještě neopravených a komunismem stále zdevastovaných. Na jedný návsi vidíte vedle sebe opravenou chalupu i napůl zříceninu. Peníze prostě chybí všude…"

"Co Vaše role, jak se Vám líbí?"

"Líbí! Faráře mám docela okoukaný z dětství. Ale trochu mě ho bylo líto. Ten farář to myslel určitě upřímně, jen chudák nevěděl, do jaký jámy lvový se dostal. Tak snad to tak i vyzní. Jinak by mě mrzelo, kdyby si ho divák pamatoval jen jako komickou figurku, která když například "hledá" tak vlastně "šuká"…"/smích/

"V muzikálu Adam a Eva ztvárňujete "čtyřprocentního" růžového anděla, tady nerudného polského faráře, trochu rozpor, ne?"

"Proč rozpor? A proč vlastně ne? Pro herce jsou rozporuplné role a tzv. "široký záběr" pravým požehnáním. Hrát rozmanité povahy a vlastnosti je výzva a já jsem za to rád, že se nenudím."

"Těšíte se na premiéru, na ohlasy přátel, kolegů, fanoušků?"

"Abych se přiznal, spíš se bojím. Vlastně vůbec nevím, co z toho vyleze, takže tak. Ale přátele žádný nemám, kolegové jsou "závistivá mycí linka" a fanouškové mě milují, takže, i když to bude blbý, tak se jim to stejně bude líbit… To byl samozřejmě humor."

"Co Vás kromě filmu teď zaměstnává?"

"Vrací se Kleopatra, protože do ní vstupuje Dan Hůlka jako Cézar. Začíná mi škola, kde jsem už šestnáctým rokem a pomalu se taky rozjíždí zkoušení na nový muzikál Mamma Mia."

René Kekely