Sedm statečných z Babovřesek se znovu vrací

15. května 2014

V sobotu 17. května odletí část filmového štábu Zdeňka Trošky do prosluněného Turecka. Právě zde se o den později začne natáčet pokračování košilatých příběhů z fiktivní jihočeské vísky Babovřesky. A právě zde vzniknou závěrečné záběry budoucí trilogie.

Koupit: Babovřesky 1 - DVD

Po návratu pak oficiálně první česká klapka padne 27. května ráno v Záboří. Pavel Kikinčuk, Lucie Vondráčková a Jana Synková společně se Zdeňkem Troškou, producentkami a celým štábem spustí měsíční proces, při kterém vznikne poslední z dílů české komedie, plné humoru, intrik, drbů, ale i laskavých scén.

Kromě již starých známých herců se na scénu vrátí Lucie Bílá, která se svým početným ansámblem Romek přijede konečně nechat pokřtít své jedenácté dítě, a nově na scénu vstoupí i herci Tereza Bebarová a Tomáš Trapl.

Koupit: Babovřesky - kniha (doporučujeme!)

Znovu se také vrací "sedm statečných" z Babovřesek, našich sedm bab, kterým už nikdo neřekne jinak než "babovřeské BBC". Všechno ví, všude byly, od všeho mají klíče. A pozor, tentokrát půjde do tuhého. Jak prozrazuje sám režisér - půjde totiž o likvidaci bab.

Babovřesky 3 přímo navazují na předchozí "dvojku", která také stejně tak navazovala na první díl. Takže je to vlastně jeden příběh, který se odehrává ve čtrnácti dnech a je rozdělený do třech filmů. Divák, který si na konci příštího roku koupí všechna tři DVD, bude moci sledovat Babovřesky jako jeden dlouhý film.

Koupit: Píseň - S láskou nám je líp z filmů Babovřesky, zpívá Lucie Vondráčková

"V tomto díle vypoví báby vesnickým klukům, kteří pálí za jejich vnučkami a přivedli je do jiného stavu, válku. Ti se brání a spolu se starostou vymyslí jejich likvidaci. Ovšem na úrovni a la Agáta Christie. Navíc do vsi přijíždí nový farář, Polák Zbygniew Krapuščinski, aby "zpustlé" babky napravil. Objeví se i manželka finančního úředníka z ministerstva Dobrouše Dočistila a těšit se můžete na další a další příběhy rázovitých obyvatel jihočeských Babovřesk," napovídá Zdeněk Troška, jenž v minulých týdnech se svým týmem objížděl nové lokace.

Babovřesky 3

Kromě již zmíněného Záboří se filmaři opět budou pohybovat v Dobčicích, Záboří, Holašovicích, Netolicích, v Českých Budějovicích, na Hluboké, v Pištíne a v Milevsku a blízkém okolí.

"Věříme, že se tento film bude líbit a bude úspěšný stejně tak, jako dva předchozí díly, a protože kromě jiného vzniká v nádherné jihočeské přírodě a typicky jihočeských lokacích, přispěje i k tomu, aby přilákal turisty z celé země do míst, kde vzniká. Podobně, jako tomu bylo především u Sluncí, sen Zdeňka Trošky. Už při minulém natáčení a po něm jezdily výpravy do míst, kde jsme první dva díly Babovřesek natáčeli. Může to být i velmi přínosné pro Jihočeský kraj, který je nejfilmovanějším krajem v republice a přispět díky filmové turistice k jeho dalšímu rozvoji," zdůrazňují producentky Dana Voláková a Michaela Flenerová za společnost Fénix film s.r.o.