Na jihu Čech už zase budou "řvát báby

14. května 2014

Do roka a do dne… tak zněl po únorové premiéře slib režiséra a scénáristy Zdeňka Trošky, spoluscénáristy a asistenta režie Marka Kališe a producentky Dany Volákové - pokud bude komedie Babovřesky, aneb z dopisu venkovské drbny úspěšná a divákům se bude líbit, sejdeme se na dvojce. Nikoli na dvojce vína, ale na natáčení dalšího dílu. A tak se taky stalo. Krátce po šedesátých narozeninách Zdeňka Trošky - se stejnými tvůrci, stejnými herci a ve stejných lokacích padne první klapka natáčení pokračování filmu Babovřesky 2.

Konkrétně 24. května 2013 ráno v jihočeském Pištíně, kde jsou po loňsku na filmaře už zvyklí.

Milovníci klasických "troškovských" košilatých komedií se mají opět na co těšit! V Babovřeskách 2 budou zase "řvát báby". Drb opět bude střídat drb, pomluva pomluvu. A ani o nedorozumění typicky jihočeskou laskavou taškařici z vesničky ve stylu selského baroka nouze nebude.

"Když jsme začínali s natáčením prvního dílu, věděli jsme, že se to lidem snad bude líbit, že se u toho budou bavit. Nečekali jsme ale, že úspěch bude tak obrovský, a že si diváci, ale i herci "vynutí" druhý díl. A já jsem za to nesmírně rád! To je moje největší odměna za film, to je můj největší Oskar. To je můj největší honorář - spokojený a nadšený divák. A my se s naším týmem, v čele s paní producentkou Danou Volákovou budeme snažit, aby dvojka byla neméně veselá, ale i napínavá. A aby všem zase tekly slzy, a to od smíchu," řekl autor scénáře a režisér Zdeněk Troška.

Ten jak známo, rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je brilantně na filmové plátno. Vždyť jeho asi nejslavnější trilogie Slunce, seno…. je toho po dobu neuvěřitelných třiceti let jasným důkazem a při každé televizní repríze trhá divácké rekordy!

Zdeněk Troška na všechny zvídavé dotazy, jak bude trávit letošní léto, odpovídá, že tou nejkrásnější dovolenou. "Budeme přeci na place, v krásné jihočeské, malebné přírodě, s milými lidmi, přáteli, kteří nejen pracují, ale přitom se ještě skvěle baví."

Nová komedie BABOVŘESKY 2… je 22. filmovým počinem a desátou filmovou komedií režiséra Zdeňka Trošky.

Scénář k filmu napsal podle námětu Luboše Draganovského Zdeněk Troška a Marek Kališ.

Producentka filmu Dana Voláková k tomu říká:

"Spolupráce se Zdeňkem Troškou a Markem Kališem je tzv. za odměnu. Je to profesionálně fungující tým, se kterým se skvěle spolupracuje, a to nejen přímo na place, ale i v době příprav filmu.

Už v době natáčení "jedničky" bylo jasné, že by mohla vzniknout další Troškova trilogie, takže jsme se na to lehce připravili. Konec "jedničky" signalizuje charakter pokračování "dvojky". Ve "dvojce" se již budeme dějově připravovat na případnou "trojku". A pokud by šlo vše tak, jak si všichni představujeme - Zdeněk, tvůrci a herci budou mít čas, všichni budeme zdrávi a fit a budou finance, věřím, že se diváci dočkají další skvělé trilogie.

Na pokračování filmu Babovřesky 2 jsem se spojila se svojí dlouholetou kamarádkou a kolegyní Michaelou Flenerovou a rozhodly jsme se společně film vyprodukovat. Zároveň jsme nabídly spolupráci společnosti Nogup agency s.r.o., se kterou jsem produkovala "jedničku" a s dalšími tvůrci, kteří se na pokračování podílejí, jsme vytvořili fungující tým.

Doufám, že se nám i v případě filmu Babovřesky 2 podaří zvýšit návštěvnost tuzemských kin, jak tomu bylo v prvním čtvrtletí roku 2013, kdy se zvýšila o 13 procent a podle slov tajemníka UFD Jaroslava Pecky …"za tím stojí jednoznačně Babovřesky".

(zdroj http://aktualne.centrum.cz/kultura/film/novinky/clanek.phtml?id=777985)

BABOVŘESKY 2 - Základní informace

Ke stávajícím lokacím jako jsou Dobčice, Záboří, Pištín, Dřítěň, Netolice, a Hluboká nad Vltavou, přibudou nové lokace - konkrétně obec zapsaná na seznamu UNESCO - Holašovice a Wellnes hotel Boží oko v Malých Chrášťanech.

Chybět nebude univerzální drbna a obecní věřící Horáčková (Jana Synková), která všude byla, všechno zná a od všeho má klíče, její "babovřeské BBC", tedy šest bab (Jindřiška Kikinčuková, Jana Altmannová, Růžena Havlová, Anastázie Perlíková, Jarmila Bursová a Jaroslava Ulrichová), kterým neunikne nic a nikdo a jenž chodí do místní hospůdky, kde jim likér zvaný "uršulum proti šakalům" s "boží pomocí" nalévá svérázný hostinský (Jan Kuželka).

Chybět nesmí šéf "vejboru" starosta (Pavel Kikinčuk), jeho svérázná manželka, babovřeská "Lady Gaga" (Veronika Žilková), zamilovaná a pragmatická Ivana (Lucie Vondráčková), ani její milý, který se díky tetičce Trůdě stal milionářem - Adam (Jan Dolanský).

A nad tím vším se snaží bdít, leč trochu marně, mladý velebníček s trochu úsměvným jménem (Lukáš Langmajer) a sestra Glorie (Pavla Bečková).

Opět se setkáme i Lubomírem Kostelkou, Jiřím Pechou, s trojicí vesnických frajerů Radkem Zimou, Petrem Polákem a Jaroslavem Čermákem a se starostovic dcerkami Barborou Šimkovou a Veronikou Novotnou.

Tento herecký tým doplní nové postavy a další známé osobnosti jako finanční kontrolor Bronislav Kotiš, Filip v podání Martina Stropnického, vnučky našich drben Kamila Kikinčuková, Taťána Krchovová, Iva Malatová, farská kuchařka Miriam Kantorková, vikář Michal Pavlata či biskup Přemysl Kubišta, a také další velmi známé a atraktivní tváře ze světa sportu…

Film bude opět legrací od začátku až do konce. Nikdo však nebude nahý ani před, ani za kamerou, a to ani za příliš prudkého slunce, které - jak tvůrci doufají - bude péct o sto šest, aby se za 31 dní podařilo natočit opět pořádný "biják" pro zasmání.

A třeba nebude chybět voňavé "seno", ani čerstvé "jahody". Možná padne i nějaká ta "facka" a jemná "erotika"… Kdo ví…

A jak se říká: kdo si počká, ten se dočká a opět v únoru příštího roku, konkrétně 20. 2. 2014 se na výsledek filmu BABOVŘESKY 2. mohou milovníci legrace přijít podívat do kina.

"Počasí je to jediné, co neovlivníme. Ale jak vždy říkám, bude to tak, jak to má být, a zároveň, kdyby z jedné strany seděl papež a z druhé Putin s Obamou, když se pokazí počasí, nenaděláme nic. Zatím nám ale vždy vyšlo krásné počasí, ať jsme točili ve dne nebo v noci. Takže nám držte palce, ať se nám dílo podaří. Chci lidi bavit, rozesmát je, a to je posláním i dalšího pokračování této letní, bláznivé, české a typicky jihočeské komedie, kterou v kinech v ČR a SR vidělo už na 750 tisíc diváků," dodává čerstvý jubilant, konečně "dospělý" Zdeněk Troška.

TVŮRCI:

Režie: Zdeněk Troška

Producent: Dana Voláková a Michaela Flenerová

Výkonná produkce: Michaela Flenerová

Scénář: Zdeněk Troška a Marek Kališ

Náměst a spolupráce na scénáři: Luboš Draganovský

Kamera: Ervín Sanders

Střih: Dalibor Lipský

Zvuk: Tomáš Bělohradský

Make up: Jiřina Pahlerová

Architekt: Václav Vohlídal

Kostýmy: Josef Jelínek

Hudba: Karel Vágner

Marketing a PR Dana Voláková

HERCI:

Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Jan Dolanský, Bronislav Kotiš, Martin Stropnický, Jiří Pecha, Lubomír Kostelka, Jindřiška Kikinčuková, Jana Altmannová, Pavla Bečková, Radek Zima, Růžena Havlová, Anastázie Perlíková, Jarmila Bursová, Jaroslava Ulrichová, Barbora Šimková,Veronika Novotná, Jan Kuželka, Jaroslav Čermák, Petr Polák, Kamila Kikinčuková, Taťána Krchovová, Iva Malatová, Miriam Kantorková, Michal Pavlata, Přemysl Kubišta, Viktor Pavel Vávra, Marie Strnadová, Julie Sičáková, Hana Nigrínová, Nela Řehořová, Karel Liebl a hokejisté NHL.

LOKACE:

Natáčí se kromě Dobčic, i v sousedním Záboří, nedalekém Píštíně, Netolicích, Dřítni, v Hluboké nad Vltavou, Holašovicích a v Malých Chrášťanech.

Natáčení v jihočeských lokacích proběhne od 24. 5. až do 28. 6. 2013

Generální partner: TV Nova

Distributor ČRFalcon a.s.

Distributor SRBontonfilm

Videodistribuce ČR a SRBontonfilm

Premiéra 20. 2. 2014