V Babovřeskách hořelo! Troška nechal málem uhořet Synkovou

12. června 2014

Pod vedením režiséra Zdeňka Trošky v těchto dnech vzniká v jižních Čechách poslední část trilogie Babovřesky. Jenže natáčení Babovřesků 3 bylo dnes vážně ohroženo.

"Začala hořet kadibudka," řekl člen štábu a hned pokračoval: "A byla v ní paní Synková. Najednou byl všude kouř a plameny, prostě hrůza. Paní Synková bušila na vrátka zevnitř mobilní dřevěné toalety."

Další herečky běžely zděšeně k hasičům a volaly: "Jéžišmarjá, zachraňte jí, prokristapána, dyť tam uhoří. Tam, na záchodě. Podívejte se, jak to chytlo. Chudák holka. My jí řikaly, aby šla támle do kukuřice..."

Dokonce i Radek Zima, který hraje lstivého Roberta, varoval Synkovou před plameny, které olizovaly její "dočasný příbytek".

"Otevřete, otevřete! Hoří!" křičel herec do kadibudky. Jenže, z ní se ozývalo: "Nech si ty blbý fóry, dej mi pokoj!"

Všechno bylo na štěstí jen jako a přesně podle scénáře. Ve velkém vedru, při teplotách, které přesahovaly 30 stupňů Celsia, bylo vedro každému, nejen "univerzální drbně Horáčkové" v podání Jany Synkové uvnitř "sociálního zařízení".

"Já to říkal, že půjde ve trojce o likvidaci bab, a mně se tu nevěří. Sodoma, Gomora, velebnosti," dodal s úsměvem od ucha k uchu ten, který za to za všechno může, režisér Zdeněk Troška.

Na louce v Jaronicích se totiž odehrávala obecní slavnost k 5. výročí Sboru dobrovolných hasičů v Babovřeskách, při které byli (kromě T. Trapla, L. Bílé a M. Kantorové) na place přítomni všichni herci a také více než 100členný početný komparz.

"Vše se zatím daří, jde podle plánu, a na to, že jsme se na začátku báli počasí, protože loňský rok nám dal zabrat, tak ten nahoře je na nás hodný a trochu se tu roztékáme vedrem. Ale lepší než deště. A to byl nedávno Medard," dodal Zdeněk Troška, který natočením komedií Babovřesky 3 v malebné jihočeské krajině, vytvoří po Sluncích, senech, Kameňácích, další svou komediální trilogii.

10. 6. na place oslavily svoje narozeniny i dvě herečky, a to Taťána Krchovová a Nela Řehořová. Popřáli jim všichni, v čele se Zdeňkem Troškou, Lucií Vondráčkovou, Veronikou Žilkovou a producentkami Danou Volákovou a Michaelou Flenerovou.

Nela se objevila už ve "dvojce" a za rok, od jejího natáčení do teď, kdy natáčí Babovřesky 3, se z ní stala úspěšná mladá slečna, členka TV Stars, moderuje pro dětskou TV Media, zpívá - vyhrála soutěž Česko zpívá, natočila několik klipů, účinkuje na charitativních akcích, fotí.

Fotogalerie