Nova slaví 19. narozeniny

4. února 2013 slaví TV Nova své 19. narozeniny. Co bych jí rád popřál ?

1. Lepší redaktory. Drtivá většina reportérů v terénu má problém s vyjadřováním. Stačí se podívat na jedny zprávy. Reportér, který nedokáže vyslovovat, koktá, zajíká se a vysloveně trpí, udělá i ze smutné zprávy frašku.

2. Více profesionality. Ať už ve výběru zpráv nebo v jejich podávání divákům. Hodinové zprávy s tím, kdo a kde našel houbu nebo chytil rybu, mi připadá ve zprávách zbytečné. Navíc dramatická hudba, podkreslující podávané informace, tam nepatří už vůbec. Což ví každý profesionál. Ale diváci asi chtějí kabaret. (Výborné video - Televizní noviny). A špatná není ani tato reportáž:

3. Lepší TV programy. Kvalita programů spouštěných TV Nova je špatná. Třeba už tím, že jeden film je během několika dnů opakován tak často, dokud ho divák nezná nazpaměť. Posledně spuštěný Smíchov, až na pár vyjímek, opakuje pouze to, co hlavní Nova dávala ještě nedávno, nebo dokonce stále vysílá. Některé filmy běží skoro souběžně. Film je odvysílán na TV Nova ve 14:00 a už v 17:00 pro změnu na Nova Cinema. Co bude vysílat sedmý program - TV Telka, už je asi jasné. Všechno to co už vysílají ostatní programy ze skupiny Nova.

4. Dostupnost TV programů. Fanda startoval pouze na satelitu, Smíchov zase pouze ve 4. DVB-T Multiplexu. Bohužel v tom nejhorším co se pokrytí týká. Výsledek je, že poslední program Smíchov naladí minimum lidí (Fanda už je mimo satelitu i v DVB-T), protože Nova za šíření svého programu na satelitu už platit nechce. Je to tím, že program není natolik kvalitní, aby se vyplatilo platit za satelitní distribuci ? Další chyba jak naštvat diváka, je nešťastná formulace ve spotu na Nově, kde jsou diváci upozorňováni, že nový program Smíchov si mají naladit na svém Set-Top-Boxu. Upozornění mi přijde dost zavádějící. Nedivil bych se, kdyby si někteří technicky méně zdatní diváci kupovali k úplně nové televizi Set-Top-Box, aby měli Smíchov. Což jim samozřejmě nepomůže.

Tím bych zatím skončil. Uvidíme za rok, která má přání, se televizi Nova splní. Obávám se, že žádné ;-) Míra